Firma Melco Syncrets Inc. została utworzona w kwietniu 2016 r. jako spółka-córka Melco Holdings Inc. – właścicieli najsłynniejszego i największego producenta urządzeń peryferyjnych „Buffalo Inc.” w Japonii. W lutym 2014 firma Buffalo Inc. uruchomiła projekt Audiophile NAS, w ramach którego zaprezentowano pierwszy na świecie komponent źródłowy dla audiofilów, który umożliwia dostęp, przechowywanie oraz dystrybucję muzyki cyfrowej wysokiej jakości (Hi-Res) bez żadnych kompromisów w związku z komputerami i urządzeniami peryferyjnymi. Następnie w listopadzie 2014 swój debiut miała seria produktów MELCO N1 w Wielkiej Brytanii, a następnie weszła na rynek z akcesoriami audioi firma Melco Syncrets Inc. stała się niezależną firmą, która w roku 2016 odziedziczyła projekt Melco Audiophile NAS od firmy Buffalo Inc. Seria N1Z i N1A. Pierwsza generacja osiągnęła wielki sukces i zmieniła NAS w prawdziwą „bibliotekę muzyczną”. Seria MELCO N1 jest zarówno pamięcią muzyczną, jak i serwerem do łatwego połączenia UPnP, a także źródłem USB-DAC. Produkty z serii MELCO N1 są uznawane na całym świecie przez dziennikarzy czasopism Hi-Fi.

OTRZYMANE NAGRODY

  HISTORIA FIRMY

Melco zostało założone przez Makoto Maki w 1975 roku w Japonii. Maki, pełen entuzjazmu audiofil (discofil), założył firmę, która projektowała oraz produkowała najlepsze komponenty audio tamtych czasów – największym dziełem serii produktów Melco stał się gramofon wprowadzony na rynek w Wielkiej Brytanii w roku 1980, który ustanowił nowe standardy w odtwarzaniu muzyki.

Od tego czasu Melco przekształciło się w największego producenta urządzeń peryferyjnych w Japonii, który oferuje zaawansowane produkty oparte na precyzyjnych badaniach oraz rozwoju, łącznie z routerami bezprzewodowymi, przełącznikami sieciowymi oraz urządzeniami pamięci masowej, takich jak dyski sieciowe NAS.

Obecnie firma szczyci się tym, że ponownie ożywiła znaną markę Melco, oferującą wymagającym audiofilom najwyższej klasy komponenty sieciowe audio, wzorowane na bardzo cenionych wczesnych produktach firmy Melco, jednocześnie uwzględniając najnowsze badania nad niezawodnymi, wysokowydajnymi urządzeniami sieciowymi i pamięcią masową.
„Melco“jest skrótem, który oznacza Maki Engineering Laboratory Company.

PRZEDSTAWIENIE KONCEPCJI

Entuzjaści sprzętu audio zawsze rozumieli, że źródło muzyki jest najważniejszą częścią kompletnego systemu Hi-Fi. Najwybitniejsi artyści, najlepsi producenci nagrań oraz realizatorzy dźwięku podczas masteringu produkują najlepszy materiał źródłowy, który zachwyca miłośników muzyki. Przypominacie sobie starannie wykonane gramofony, ramiona i adaptery?

Wraz z wprowadzeniem płyt CD narodziła się nowa era muzyki cyfrowej, początkowo ograniczona możliwościami płyty CD. Audiofile zawsze uznawali potrzebę opanowania wysokiej jakości masteringu płyt CD, najlepszych mechanizmów odtwarzaczy CD i najbardziej zaawansowanej technologii DAC (przetworników cyfrowo-analogowych), aby cieszyć się najlepszą muzyką.
Wraz z pojawieniem się cyfrowej muzyki w wysokiej jakości tzw. Hi-Res, można uniknąć ograniczeń fizycznej płyty CD i bez żadnych ograniczeń uzyskać muzykę w jakości, którą można spotkać jedynie w studio nagrań. Dokładnie taką, o jakiej marzą artyści.
W dzisiejszych czasach istnieje wiele ciekawych odtwarzaczy, które umożliwiają nagrania w jakości Hi-Res.
Chociaż jest to dobra wiadomość, koncepcja prawdziwego „komponentu źródłowego” zniknęła, ponieważ dystrybucja, przechowywanie i przesyłanie dużych plików Hi-Res do odtwarzacza jest teraz powierzone urządzeniom i technologiom komputerowym. Jest to jednak niefortunne rozwiązanie, ponieważ istnieje wiele aspektów muzyki cyfrowej, których za wszelką cenę nie można dobrze rozwiązać za pomocą urządzeń peryferyjnych. Dlatego nie można w pełni cieszyć się jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem muzycznym, którego tak bardzo chcieli doświadczyć artyści oraz producenci.

Jedynym właściwym rozwiązaniem jest stworzenie prawdziwego „komponentu źródłowego” dla muzyki cyfrowej wysokiej jakości, w tym dostępu do muzyki Hi-Res, przechowywania i zarządzania muzyką oraz udostępniania muzyki Hi-Res cyfrowemu odtwarzaczowi muzyki.

W ten sposób Melco, opracowany przez audiofilów dla audiofilów, jest dumny z tego, że jako pierwszy na świecie stał się prawdziwym źródłem cyfrowej muzyki wysokiej jakości – bez kompromisów na rynku komputerowych peryferji.
Dzięki prawdziwemu źródłowemu komponentowi do uzyskiwania dostępu, przechowywania i przesyłania muzyki Hi-Res, Melco oferuje miłośnikom muzyki możliwość cieszenia się muzyką cyfrową jakości studyjnej bez żadnych kompromisów.

KONCEPCJA MUZYKI CYFROWEJ

Pojemność dysków kompaktowych jest bardzo ograniczona – zaledwie 70 minut 16-bitowej muzyki cyfrowej 44,1 kHz – to standard muzyki cyfrowej ponad 30 lat temu. Znacznie bardziej realistyczne. Cyfrowa muzyka Hi-Res po prostu nie nadaje się do nagrywania na płytach CD i tym podobnych. Składa się ona z dużych plików danych, podobnych do cyfrowych zdjęć lub ebooków.
Dla porównania – płyta CD została zakupiona w sklepie, przechowywana na półce, a następnie włożona do odtwarzacza CD w celu odtwarzania muzyki. Obecnie najlepsza muzyka Hi-Res jest kupowana w Internecie, pobierana i przechowywana w pamięci.
W celu odtworzenia muzyki dane są przesyłane do odtwarzacza za pomocą sieci (Ethernet), wtedy mówimy o „strumieniowaniu” muzyki, można ją także odtwarzać na komputerze lub urządzeniu przenośnym który posiada swój własny odtwarzacz muzyczny i „widzi” muzykę w pamięci urządzenia. Połączenie może odbywać się poprzez łącze ethernetowe lub USB.